Festivalový hlásnik, CINEMATIK, 12.9.2014

Špeciálne slovenské vydanie

Miro Remo sa narodil v roku 1983 v industriálnej dedine Ladce, kde vyštudoval strednú školu. Jeho otec je známy amatérsky filmár, no Miro pôvodne k filmu vôbec neinklinoval. Na VŠMU sa najprv hlásil na strih, potom na kameru, ale zobrali ho až na tretí-krát na réžiu dokumentárneho filmu, kde študoval pod vedením Vlada Balca. Vo svojich filmoch sa často venuje Ladcom a l'ud'om, ktorí sa dívajú na svet inak. Jeho zatial' najznámejší film je Arsy-Versy, portrét režisérovho strýka a jeho matky, ktorý získal rekordný počet ocenení - 36. Príbeh muža, ktorý sa snaží...

viac

CINEMAVIEW.sk - filmový magazín, 25.7.2014

Vrbovský veter: Recenzia

Ľuďom, ktorí sa aspoň raz zúčastnili útulného, no svojrázom priam raziaceho festivalu vo Vrbovom, sa pri názve filmu automaticky vynorí správna asociácia. Ostatných len v krátkosti upovedomím, že ako „vrbovský veter“ je označený henten načisto blázen Braňo Jobus, organizátor Vrbovských vetrov, usporadúvaných od roku 2007 zvyčajne cez víkend pred Pohodou. Inak hudobník z legendárnej alternatívnej formácie Karpatské chrbáty (a ďalších, nemenej legendárnych: Vrbovskí víťazi, či one-man band Abusus). Inak spisovateľ, orientujúci sa hlavne na detských čitateľov. Inak...

viac

NOTABENE 154/2014, 1.7.2014

Život je o tom dobrom

Nakrútiť dokumentárny film o takom živelnom a dynamickom človeku, akým je Braňo Jobus určite nie je jednoduché. Miestami sa režisér Miro Remo vraj cítil ako štatista.

viac

časopis Týždeň 28/2014, 7.7.2014

Ladce sú mojím teritóriom

Za dva dni stihol dve premiéry. Miro Remo (31) vypustil minulý víkend do sveta dva svoje dokumenty. Prvým je VRBOVSKÝ VETER o Braňovi Jobusovi, druhým je COMEBACK z prostredia ilavskej väznice. Premiéru mal na festivale v Karlových Varoch.

viac

Festivalový denník MFF Karlove vary, 6.7.2014

V base ako doma

Vynikající portrét dvou notorických recidistů plánoval slovenský režisér Miro Remo původně "jen" ako svůj absolventský film - a hned se s ním dostal do karlovarské souteže.

viac

Správy od 31 do 35 z 47

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie