Slovakman magazin, 1/2015, 26.1.2015

Miro Remo: Ak máš dobrý nápad na film, tak to musí byť ešte 2x tak dobré, aby z toho bol dobrý film. Mám to vyskúšané.

Miro Remo pochádza z obce Ladce, kde absolvoval základnú školu. Horko-ťažko vyštudoval gymnázium v Považskej Bystrici. Hneď ako ho prijali na réžiu dokumentárneho filmu na VŠMU, zanechal štúdium mechatroniky na aférami zmietanej Trenčianskej univerzite. Film študoval v ateliéri Vlada Balca na VŠMU, kde i momentálne ďalej pôsobí. Je držiteľom viac ako 40 ocenení z medzinárodných filmových festivalov. Jeho doposiaľ najúspešnejším filmom je jednoznačne portrét jeho strýka a jeho matky, s názvom Arsy-Versy, ktorý je vôbec najúspešnejším slovenským filmom, čo sa počtu...

viac

FILM.SK č.12/2014, 7.12.2014

Slovenskí filmoví vedci a kritici hodnotia slovenské celovečerné filmy druhého polroku 2014. Comeback vyhral.

V roku 2009 sme sa v redakcii Film.sk rozhodli v spolupráci s renomovanými slovenskými filmovými vedcami, historikmi, kritikmi a publicistami reflektovať slovenské filmy aj inak ako len vo forme recenzií či iných článkov. Vtedy sme po prvýkrát zverejnili tabuľku bodovania slovenských celovečerných filmov, ktoré mali v príslušnom roku premiéru v kinách.

viac

Pravda.sk, 17.10.2014

Recenzia: Tragikomédia prevýchovy očami filmára

Comeback je návrat. Návrat do života alebo len ďalšie kolo po obvode bludného kruhu, z ktorého sa nedá vystúpiť? Hrdinami (ak ich tak možno označiť) nového dokumentu Mira Rema sú dvaja trestanci recidivisti.

viac

KINEMA.SK, 16.10.2014

COMEBACK - recenzia

Po domácom i zahraničnom úspechu Arsy-Versy prichádza pre mladého dokumentaristu Mira Rema silná filmová sezóna. Na festivaloch uviedol portrét hudobníka Braňa Jobusa s názvom Vrbovský veter a momentálne prichádza do kín očakávaný dokument Comeback, ktorý už stihol získať na 9. MFF Cinematik Cenu primátora.

viac

KINEMA.sk, Marek Hudec, 21.9.2014

Tri tváre Cinematiku: Vojtek, Remo, Třeštíková: Tvár druhá: Miro Remo

Cinematik uviedol v slovenskej premiére aj celovečerný debut mladého filmára Mira Rema pod názvom Comeback, ktorý súťažil aj v sekcii dokumentárnych filmov v Karlových Varoch. Režisér v ňom sleduje návrat dvoch väzňov na slobodu – ich každodenné problémy v snahe začleniť sa späť do spoločnosti. Na rozdiel od jeho predchádzajúcich filmov Arsy Versy, alebo Vrbovský veter pôsobí Comeback nečakane vážne, spoločensky dôležito, vnárajúc sa do najtemnejších priepastí väzenskej mysle a slovenskej byrokracie.

viac

Správy od 26 do 30 z 47

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie