režisér Miro Remo a hudobník Braňo Jóbus
Aktuality.sk, Matej Sotník, 11.7.2016

Na tomto festivale sa opijete aj na triezvo - Film Vrbovský veter

Kontroverzný slovenský dokumentarista Miro Remo dnes zadarmo sprístupnil svoj film o festivale Vrbovské vetry, ktorý založil a organizuje nekonvenčný hudobník Branislav Jobus. Už túto sobotu odštartuje a oslávi desať rokov od svojho vzniku.

viac

Cooltura, réžia Miro Remo
BLOG DENNÍK N - Martin Poliačik, 20.2.2016

Rytmus, urobte veľkú vec!

Miro Remo je podľa mňa jedným z najväčších talentov súčasnej filmárskej omladiny. Nakrútil film Cooltúra, ktorý nekompromisne a veľmi zblízka ukazuje zákulisie slovenského „kultúrneho“ života – od estrád Martina Jakubca k Ficovým predvolebným mítingom, od majstrovstiev V4 v kopaní hrobu až po Miss akejsi motoristickej akcie, kde moderátor povzbudzuje chlapov k pokrikom „Ukáž p**u!“ na dievčence v spodnom prádle zoradené na javisku. Včera Miro film pustil prvým tridsiatim divákom a mal som tú česť byť jedným z nich. Ten film by mal byť podľa mňa už zajtra v...

viac

Aktuality.sk, 2.2.2016

Nakrútil film o nekultúrnom Slovensku, Rytmus v ňom vystupovať nechce

Režisér Miro Remo zatiaľ nevie, či sa pustí do boja proti viacerým „hrdinom” svojho nového dokumentu. Má názov Cooltúra a tak silnú výpovednú hodnotu, že by rozhodne stálo za to, aby sa dostal do kín. To však nejde bez citeľnej podpory médií a verejnosti.

viac

Časopis Týždeň, 9.3.2015

Mám v počítači bordel, ale dvakrát

Miro Remo sa spovedá Elene Akácsovej. Dokumentarista Miro Remo začal svoju kariéru mimoriadne oceňovaným filmom Arsy-Versy, minulý rok zaujal celovečerným debutom Comeback z našej najstráženejšej väznice. Aktuálne pracuje na filmoch O Richardoví Müllerovi a o slovenskej cooltúre.

viac

DenníkN, 2.3.2015

Natočil dokument o väzňoch: Na festivale bolo úplné ticho, v base sa rehotali

Vlani MIRO REMO dokončil film Comeback o stratencoch z ilavského väzenia. Príbeh ľudí, ktorí chcú, no nevedia žiť na slobode, teraz pokračuje. Spätnú väzbu od publika doplnilo premietanie vo väzniciach a recenzie napísané trestancami: smutné, smiešne a mrazivé čítanie o ústavnej prevýchove na Slovensku, ktorá zjavne zlyháva.

viac

Správy od 21 do 25 z 47

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie