Aktuality.sk, Matej Sotník, 21.11.2016

Nie je pravda, že film o Richardovi Müllerovi je beznádejný

Do kín prišiel dokument o Richardovi Müllerovi s názvom Nespoznaný. Že Müller pustil filmárov tak blízko, len podčiarkuje veľkosť jeho osobnosti, povedal autor filmov Cooltúra či Comeback.

viac

Hudba.sk, Ivan Straka, 18.11.2016

Úspech, sláva a boj: Film Nespoznaný je viac než len príbeh jedného umelca

Dokument Richard Müller: Nespoznaný je od 17. novembra v slovenských kinách. Okamžite po premiére, ktorá prebehla deň predtým, vyvolal v hudobnej brandži množstvo diskusií aj spomienok na dobu, ktorá bola úplne iná, ako je tá dnešná. Nielen preto možno hovoriť o jednom z najlepších dokumentov, aké u nás vznikli.

viac

Denník N, Miloš Krekovič, 20.11.2016

Reakcia na blog Michala Kaščáka

Časť rozhovoru reagujúca na obvinenie Michala Kaščáka uverejnená v DenníkuN pod názvom: "Režisér filmu o Müllerovi: Takú guráž nemá žiadna naša celebrita." Dokumentarista MIRO REMO o tom, prečo je Richard Müller najotvorenejšou domácou celebritou, ako to bolo s únikom filmu Cooltúra na internet a čo vraví na názory, že je trápnym pozérom, ktorý sa hrá na cenzúru umenia.

viac

DenníkN, Peter Balko, 17.11.2016

Sme cooltúrna krajina?

Miro Remo spravidla siaha po témach, ktoré balansujú na vratkej hrane spoločenského tabu. Film Cooltúra, dokumentárna sonda Mira Rema do temných análov slovenského kultúrneho mainstreamu, rozbúril v posledných týždňoch nejednu diskusnú hladinu, rozdelil divákov na dva separované tábory a uvrhol na nás neľahkú otázku: sú Slováci cooltúrni?

viac

Poleblog.sk, Michaela Pašteková, 26.10.2016

Strhávanie masky slovenskej kultúry

Dokument Mira Rema o masovej kultúre sa k masám možno nikdy nedostane. Vstúpiť do oficiálnej distribúcie mu bránia niektorí z aktérov filmu, čím však Cooltúre dodali punc “zakázaného” diela. Je však naozaj taká kontroverzná?

viac

Správy od 11 do 15 z 47

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie