ARSY-VERSY putuje na festivaly v Amerike, aj vďaka Johnymu Deppovi

Mnohokrát medzinárodne ocenému filmu Arsy-Versy sa darí aj naďalej. Tento týždeň potvrdili záujem o jeho zaradenie do súťaží tri veľké festivaly v Amerike vďaka iniciatíve EAST SILVER-Doc.Marketu. Najväčší dokumentárny festival v Kanade HOTDOCS, najdlhšie kontinuálne fungujúci filmový festival v USA, 53. ročník medzinárodného filmového festivalu v San Franciscu a dotretice Arsy-Versy premietnu aj na The South by Southwest(R) (SXSW(R)) Conferences & Festivals. Americkí organizátori a filmová kritika si možno všimli film ARSY-VERSY v Srbsku na filmovom festivale, ktorý organizuje Emir Kusturica. Ten do Srbska povolal veľké osobnosti filmu.


„Daroval som vtedy tucet kópií aj významným producentom, ľuďom od filmu, organizátorom z festivalov, ale i Johnymu Deppovi a Emirovi Kusturicovi, ktorých som na festivale Kustendorf v Srbsku stretol. Reakcia bola rýchlejšia ako som si myslel. Festivaly spoza mora začali prejavovať o film záujem najmä vďaka iniciatíve EAST SILVER - Doc.Marketu, ktorá zastrešila ARSY-VERSY. Aj vďaka tejto iniciatíve, bez akejkoľvek predchádzajúcej finančnej podpory v oblasti propagácie filmu, bude môcť film vidieť oveľa viac divákov, čo nás samozrejme všetkých veľmi teší.“

Okrem toho sa film objaví v najbližších mesiacoch na ďalších významných festivaloch v Záhrebe (http://www.zagrebdox.net/2010/), Amsterdame (http://www.cinestud.nl/send-in-your-film/terms-and-condition), Španielsku v meste Vigo (http://www.play-doc.com), v Krakowe (http://www.krakowfilmfestival.pl/), v Spojených Arabských Emirátoch (http://www.gulffilmfest.com), v Teheráne (www.isfpf.ir) a ďalších na Slovensku, na Envirofilme či Art filme v Trenčianskych tepliciach, kde budú prítomní obaja hlavní hrdinovia, Ľuboš aj jeho matka, moja babka Jolana.