44 festivalov, 27 cien, Arsy-Versy

Takto pred rokom sa skončili posledné práce na Arsy-Versy. Prekladateľka Anna Kareninová načasovala a skontrolovala anglické titulky, s ktorými mi pomohla Carmen Šepetka a Rasťo Kret, Rišo Chomo vyexportoval prvé kópie určené pre festivaly v štúdiu 727. A potom to už išlo. Je čas bilancovať. Kliknutím prejdete na prehľad festivalových predstavení a ocenení ARSY-VERSY od októbra 2009. Veríme, že ešte nejaké pribudnú. Film sa najbližšie predstaví v Taliansku, Kanade, Nemecku, Iráne, vo Francúzsku a v Bratislave ako aj v ostatných kútoch Slovenska v rámci putovnej...

viac

Envirofilm 2-krát ocenil Arsy-Versy

14. mája skončil v Banskej Bystrici a pridruženým festivalových mestách 16. ročník enviromentálneho filmového festivalu ENVIROFILM 2010. S potešením môžme konštatovať, že Arsy-Versy si odnieslo dve ceny. Cenu riaditeľa festivalu za najlepší slovenský film a cenu za voľnú tvorbu a filmy pre deti a mládež. Film ocenil aj anglický filmový festival Brain Wash, ktorý sa konal v Londýne.

viac

ARSY-VERSY, winner of Zlinsky pes 2010 film festival

Pes pozná svojho víťaza, je ním ARSY-VERSY

Absolútnym víťazom aktuálneho ročníka Medzinárodného filmového festivalu študentských filmov Zlínsky pes 2010 sa stal dokumentárny film ARSY-VERSY režiséra Mira Rema z bratislavskej VŠMU. V konkurencií študentských filmov z vyšegrádskeho priestoru porazil zahraničné i domáce zlínske školy. Okrem hlavnej ceny pre najlepší film si ARSY-VERSY odniesol aj ocenenie pre najlepší dokumentárny film Vyšegrádu. Film má na konte už 16 cien z domácich i medzinárodných filmových festivalov.

viac

ARSY-VERSY putuje na festivaly v Amerike, aj vďaka Johnymu Deppovi

Mnohokrát medzinárodne ocenému filmu Arsy-Versy sa darí aj naďalej. Tento týždeň potvrdili záujem o jeho zaradenie do súťaží tri veľké festivaly v Amerike vďaka iniciatíve EAST SILVER-Doc.Marketu. Najväčší dokumentárny festival v Kanade HOTDOCS, najdlhšie kontinuálne fungujúci filmový festival v USA, 53. ročník medzinárodného filmového festivalu v San Franciscu a dotretice Arsy-Versy premietnu aj na The South by Southwest(R) (SXSW(R)) Conferences & Festivals. Americkí organizátori a filmová kritika si možno všimli film ARSY-VERSY v Srbsku na filmovom festivale,...

viac

Miro Remo and Johnny Depp on the Kustendorf 2010 film festival

Správa z festivalu Kustendorf 2010

Sedel som pred počítačom, čítajúc poštu na gmaili, keď sa mi ozvala Nana K.. Pýtala sa ma, či prídem na festival do Srbska reprezentovať. Dlho som váhal, najskôr som vravel nie, nikam sa mi nechcelo. Bol som celý týždeň akýsi unavený. Až potom som si uvedomil, kto mi to vlastne píše, kto ma pozýva. Nana Kusturica :). Skutočnosť, že Arsy-Versy uvidí Emir Kusturica a aj jeho tohtoročný hosť Johnny Depp, ma presvedčila.

viac

Správy od 31 do 35 z 38

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie