Hodina deťom

Keď som dávnejšie dostal ponuku urobiť jeden z dielov pre benefičný večer Hodiny deťom, potešil som sa. Už to, že ma oslovili bola pre mňa česť. Zahrieval ma pocit, že som sa dostal tam, kde som sa dostať chcel, medzi etablovaných slovenských dokumentaristov.

viac

Miro Remo st. a Lubomir Remo na dvore domu v Ladoch

Osmičkári všetkých zemí spojte sa!

Na svet prišiel nový dvadsaťšesť minútový dokument o filmových amatéroch zoskupených v amatérskom filmovom krúžku v Ladcoch koncom sedemdesiatych rokov. Filmový klub založil môj otec Miro Remo st. spolu s hŕstkou nadšencov z neďalekého okolia ale i samotnej dediny Ladce v miestnom kulturáku, v ktorom pracovala moja mama. Osmičkári sú jednou z dvanástich častí dokumentárneho cyklu Konzervy času, pôvodného projektu Rodinné archívy režiséra Mareka Šulíka, ktorý ma s producentom Mišom Hlavačkom oslovil. Veľmi rád som túto 8 milimetrovú tému zrežíroval. :).

viac

So Swan Bride na Balkán. Robiť film!

Jedna dodávka, sedem koncertov a tri krajiny na divokom Balkáne, to je turné ako si predstavuje pätica z The Swan Bride. Už desiateho marca vyrážajú muzikanti spolu s úspešným režisérom Mirom Remom na okružnú jazdu po štátoch na juhovýchode.

viac

Filmový muzikant Dávid Kollár

Keď nájde režisér kameramana vidiaceho veci rovnakým okom, je to paráda. Keď kameraman prináša režisérovi nové pohľady, je to tak ako to má byť, začína sa tvoriť. Podobne je tomu aj v prípade ostatných profesií. Často sa však zabúda na autorskú hudbu vo filme. Miro Remo a Dávid Kollár, ďalší talent z východu, vytvorili tím. Ich prvým spoločným počinom bude film z prostredia najťažšej väznice na Slovensku, z Ilavy, Comeback.

viac

Ľubomír Remo

Ľubomír Remo prvýkrát v živote vystavuje svojich Netopierov

Ľubomír Remo, hlavný hrdina z filmu Arsy-Versy / film si môžete stiahnúť v sekcii filmy/Arsy-Versy/download / vystavuje v Galérii Enter na Panenskej ulici 32 v Bratislave. Expozíciu pod názvom Archív Patagonium nájdete denne od pondelka do štvrtka v čase od 16:00 do 19:00 do 9. januára 2011.

viac

Správy od 26 do 30 z 38

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie