8.1.2017

Dokument na kolesách s Cooltúrou zažil nečakaný úspech. Aký bude rok 2017?

Osvetový projekt alternatívnej distribúcie slovenských autorských dokumentárnych filmov a mediálneho vzdelávania Dokument na kolesách, , vďaka ktorému bolo možné prezentovať Cooltúru na školách, bilancuje pilotný polrok. Zároveň poodkrýva, s čím príde v roku 2017.

viac

25.11.2016

Prvé premietanie Cooltúry videlo cez 300 ľudí. Kde všade sa dá vidieť?

V pondelok 3. októbra 2016 započala oficiálna alternatívna distribúcia filmu Cooltúra na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy muzických umení v Bratislave. Stalo sa tak vďaka distribučnej platforme pedagógov Ateliéru dokumentárnej tvorby s názvom Dokument na kolesách.

viac

27.9.2016

Investigatívna režisérka Zuzana Piussi tiež podporila Cooltúru

Zuzana Piussi v krátkom videošote hovorila o potrebe podpory spoločensky kritických filmov. Rada Cooltúru podporila. Tá je do veľkej miery inšpirovaná práve jej filmami.

viac

23.9.2016

Strapo sa na rozdiel od Rytmusa a Spirita Cooltúry nezľakol.

Medzi rapermi v Cooltúre sú aj takí, čo sa jej nezľakli. Strapo sa Cooltúry nebojí, aj keď v nej dostáva na frak viac ako Paťo z Piešťaň, či Majk Spirit z hlavného mesta. Práve oni dvaja však zamedzili jej šíreniu pre širšiu verejnosť.

viac

14.9.2016

Projekt Dokument na kolesách uspel na Startovači.cz, je možné ho naďalej podporiť

Viac ako 70 štartérov doposiaľ prispelo sumou viac ako 2000 EUR na projekt Dokument na kolesách. Jedná sa o nezávislú iniciatívu študentov a pedagógov VŠMU s cieľom mediálne kriticky vzdelávať mladé nastupujúce generácie. Vďaka širokej podpore verejnosti i novinárov je už dnes isté, že tento projekt v rámci svojej metodickej prednášky na stredných a vysokých školách premietne aj film Cooltúra.

viac

Správy od 11 do 15 z 38

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie