Festivalový deník LFŠ, 2.8.2017

Miro Remo: Potřebuju cítit dobrodružství

Usměvavý fanoušek cyklistiky Miro Remo už natočil tolik filmů, že má na Filmovce vlastní retrospektivu. Hned po příjezdu jsme se ho ptali na jeho styl, kontroverze provázející poslední filmy i na to, jestli je potřeba debatovat s diváky. Těch si na letošní Filmovce užije dost, jelikož dnes a zítra ho budou čekat po každém promítání jeho filmů. Co tedy můžeme od pohodáře z Trenčína čekat?

viac

fullmoonmagazine.cz, 18.6.2017

Do černého - Miro Remo - rozhovor

Nežádoucí muž. Začal před sedmi lety studentským filmem o své babičce Arsy-Versy, skončil snímky Richard Muller: Nepoznaný a Cooltúra, tedy prozatím. Ten první narazil u umělcova managementu, ten druhý u slovenských kin obecně — odmítají ho hrát, neboť se obávají právního postihu. Dokumentaristovi Miru Removi je čtyřiatřicet, podle počtu ocenění na mezinárodních festivalech by mu mělo být dvakrát tolik. Najděte si ho třeba na Letní filmové škole, budete koukat.

viac

25.5.2017

Miro Remo - rozhovor s Janom Jílkom z Letnej filmovej školy v Uherskom Hradišti

Kontroverzní slovenský dokumentarista Miro Remo bude mít na LFŠ rozsáhlou retrospektivu. Pro náš LFŠ blog poskytnul hlavnímu dramaturgovi Janu Jílkovi rozsáhlý rozhovor. Co film v programu LFŠ, to jedna otázka.

viac

22.4.2017

Nehanebnej Cooltúre sa darí na Balkáne

Po všetkých ostrých tuzemských vyjadreniach na adresu nehanebnej Cooltúry je zaujímavé sledovať ako COOLTÚRA pôsobí v iných krajinách. V Záhrebe ju festivaloví selektori umiestnili do sekcie HAPPYDOX, v Belehrade do sekcie FEELGOOD MOVIE a vo švajčiarskom Berne chceli diváci, aby som im po tak fascinujúcej krajine robil turistického sprievodcu. Ponúkali aj možnosť založenia cestovky. Fungujúce Švajčiarsko ich už nudí. Myslím, že by sa rýchlo zobudili po pár týždňoch tu u nás doma.

viac

17.4.2017

Cooltúra zdarma pre všetky školy na svete

Film Cooltúra je zadarmo dostupný pre všetkých učiteľov a ich študentov. Podmienkou je premietanie výhradne na akademickej pôde a predloženie dokladu učiteľa /ITIC/. Na základe identifikácie získa učiteľ oprávnenie prezentovať film v rámci vyučovacieho procesu.

viac

Správy od 6 do 10 z 38

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie