18.8.2021

Miro Remo zverejnil trailer k filmu LÁSKA POD KAPOTOU

Režisér Miro Remo dokončil svoj nový celovečerný film Láska pod kapotou. Pracoval na ňom viac než tri roky a o pár dní ho uvedie vo svetovej premiére v hlavnej súťaži 55. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. Pozrite si jeho oficiálny trailer.

viac

Rozhovor, 29.06.2021

Láska pod kapotou sa predstaví v hlavnej súťaži KVIFF 2021

Pri príležitosti uvedenia Lásky pod kapotou v hlavnej súťaži na filmovom festivale v Karlových Varoch vznikol i prvý rozhovor s režisérom filmu Mirom Remo. Otázky kládol český koproducent filmu Vít Janeček.

viac

21.2.2020

Predstavujem si krajinu

„A stále sa nám marí, že si tu s nami Ján a úsmev v tvojej tvári pokojne pláva k nám.“ Sú slová piesne venovanej Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorú spoločne naspievali Milan Lasica, Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš. Emotívna skladba nesie názov Predstavujem si krajinu a jej text, na melódiu legendárnej Imagine od Johna Lennona, napísal v roku 1989 Ivan Štrpka.

viac

TriKritici, 12.2.2018

Rozhovor: Tri kritici a Miro Remo

"Je to tu! Premiérová relácia trojhlavého draka s hosťom. 3Kritici si na talk pozvali "enfant terrible" slovenského dokumentu Mira Rema. A čo s ním rozoberali? Všetko a dopodrobna! Chcete vidieť svet a autorský dokument Mirovými očami? Vypočujte si historicky najdhlšiu reláciu. A vydržte pri nej, lebo nielen kontroverzie okolo filmov "Cooltúra" a "Richard Müller: Nespoznaný" sú na Mirovej tvorbe zaujímavé." - 3Kritici

viac

Kinecko.com, 28.1.2018

Nespoznaný a Špina získali Ceny českej filmovej kritiky

Víťazom Cien českej filmovej kritiky v hlavných kategóriách dominujú spoločensky kritické filmy slovenských tvorcov.

viac

Správy od 1 do 5 z 38

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie