časopis Týždeň 28/2014, 7.7.2014

Ladce sú mojím teritóriom

Za dva dni stihol dve premiéry. Miro Remo (31) vypustil minulý víkend do sveta dva svoje dokumenty. Prvým je VRBOVSKÝ VETER o Braňovi Jobusovi, druhým je COMEBACK z prostredia ilavskej väznice. Premiéru mal na festivale v Karlových Varoch.

viac

Festivalový denník MFF Karlove vary, 6.7.2014

V base ako doma

Vynikající portrét dvou notorických recidistů plánoval slovenský režisér Miro Remo původně "jen" ako svůj absolventský film - a hned se s ním dostal do karlovarské souteže.

viac

príloha denníka PRAVDA, 4.7.2014

Miro Remo: Treba sa zbaviť naivity

Miro Remo je mladý slovenský režisér dokumentarista. Zaujal najmä filmom so záhadným názvom Arsy-Versy, v ktorom sa pozrel na svet očami netopierov, čiže – hore nohami. Zaoberá sa kultúrou na Slovensku a skúma ju cez zaujímavé námety a ľudí. Nakrútil napríklad film o Braňovi Jobusovi z kapely Karpatské chrbáty, pripravuje dokument o Richardovi Müllerovi, jeho film o recidivistoch z Ilavy bude mať 6. júla premiéru na Karlovarskom filmovom festivale a kladie si až detektívnu otázku: Kto zabil slovenského filmového diváka?

viac

DOK REVUE 30.6.2014

COMEBACK - Režisér vzpomíná na okolnosti volby tématu filmu, který právě dokončil

Pred viac ako piatimi rokmi ma začalo nahlodávať pokušenie pustiť sa do celovečernej metráže. Bolo to hneď po priaznivom prijatí môjho študentského krátkometrážneho filmu Arsy-Versy. Na vlne celého toho nadšenia som hľadal tému. Nakoniec si akousi súhrou náhod našla téma mňa. Nakrúcal som v base krátky spot o rovnosti šancí (v rámcireintegračného projektu Európskej únie) pre jednu francúzsku produkčnú spoločnosť. Po jeho realizácií mi riaditeľ väznice ponúkol možnosť vrátiť sa opätovne do Ilavy so svojím autorským projektom. Po rokoch som mu zavolal, či ponuka...

viac

Film.sk No.05/2012

Film je úprimnejší ako život

Dokumentarista Miro Remo sa dostal do diváckeho povedomia filmom Arsy-Versy, ktorý doteraz získal rekordných 36 ocenení na domácom a medzinárodnom fóre, vrátane prestížneho jihlavského festivalu. Nadviazal ním na svoje úspešné študentské filmy, z ktorých zarezonoval emočne vypätý Studený spoj. Absolvent dokumentárnej tvorby v ateliéry Vlada Balca dokončuje celovečerný dokumentárny film Comeback a aktuálne je hotový dokument o fotografovi Tiborovi Huszárovi.

viac

Správy od 31 do 35 z 44

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie