KINEMA.sk, Marek Hudec, 21.9.2014

Tri tváre Cinematiku: Vojtek, Remo, Třeštíková: Tvár druhá: Miro Remo

Cinematik uviedol v slovenskej premiére aj celovečerný debut mladého filmára Mira Rema pod názvom Comeback, ktorý súťažil aj v sekcii dokumentárnych filmov v Karlových Varoch. Režisér v ňom sleduje návrat dvoch väzňov na slobodu – ich každodenné problémy v snahe začleniť sa späť do spoločnosti. Na rozdiel od jeho predchádzajúcich filmov Arsy Versy, alebo Vrbovský veter pôsobí Comeback nečakane vážne, spoločensky dôležito, vnárajúc sa do najtemnejších priepastí väzenskej mysle a slovenskej byrokracie.

viac

Festivalový hlásnik, CINEMATIK, 12.9.2014

Špeciálne slovenské vydanie

Miro Remo sa narodil v roku 1983 v industriálnej dedine Ladce, kde vyštudoval strednú školu. Jeho otec je známy amatérsky filmár, no Miro pôvodne k filmu vôbec neinklinoval. Na VŠMU sa najprv hlásil na strih, potom na kameru, ale zobrali ho až na tretí-krát na réžiu dokumentárneho filmu, kde študoval pod vedením Vlada Balca. Vo svojich filmoch sa často venuje Ladcom a l'ud'om, ktorí sa dívajú na svet inak. Jeho zatial' najznámejší film je Arsy-Versy, portrét režisérovho strýka a jeho matky, ktorý získal rekordný počet ocenení - 36. Príbeh muža, ktorý sa snaží...

viac

CINEMAVIEW.sk - filmový magazín, 25.7.2014

Vrbovský veter: Recenzia

Ľuďom, ktorí sa aspoň raz zúčastnili útulného, no svojrázom priam raziaceho festivalu vo Vrbovom, sa pri názve filmu automaticky vynorí správna asociácia. Ostatných len v krátkosti upovedomím, že ako „vrbovský veter“ je označený henten načisto blázen Braňo Jobus, organizátor Vrbovských vetrov, usporadúvaných od roku 2007 zvyčajne cez víkend pred Pohodou. Inak hudobník z legendárnej alternatívnej formácie Karpatské chrbáty (a ďalších, nemenej legendárnych: Vrbovskí víťazi, či one-man band Abusus). Inak spisovateľ, orientujúci sa hlavne na detských čitateľov. Inak...

viac

NOTABENE 154/2014, 1.7.2014

Život je o tom dobrom

Nakrútiť dokumentárny film o takom živelnom a dynamickom človeku, akým je Braňo Jobus určite nie je jednoduché. Miestami sa režisér Miro Remo vraj cítil ako štatista.

viac

časopis Týždeň 28/2014, 7.7.2014

Ladce sú mojím teritóriom

Za dva dni stihol dve premiéry. Miro Remo (31) vypustil minulý víkend do sveta dva svoje dokumenty. Prvým je VRBOVSKÝ VETER o Braňovi Jobusovi, druhým je COMEBACK z prostredia ilavskej väznice. Premiéru mal na festivale v Karlových Varoch.

viac

Správy od 26 do 30 z 43

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie