Časopis Týždeň, 9.3.2015

Mám v počítači bordel, ale dvakrát

Miro Remo sa spovedá Elene Akácsovej. Dokumentarista Miro Remo začal svoju kariéru mimoriadne oceňovaným filmom Arsy-Versy, minulý rok zaujal celovečerným debutom Comeback z našej najstráženejšej väznice. Aktuálne pracuje na filmoch O Richardoví Müllerovi a o slovenskej cooltúre.

viac

DenníkN, 2.3.2015

Natočil dokument o väzňoch: Na festivale bolo úplné ticho, v base sa rehotali

Vlani MIRO REMO dokončil film Comeback o stratencoch z ilavského väzenia. Príbeh ľudí, ktorí chcú, no nevedia žiť na slobode, teraz pokračuje. Spätnú väzbu od publika doplnilo premietanie vo väzniciach a recenzie napísané trestancami: smutné, smiešne a mrazivé čítanie o ústavnej prevýchove na Slovensku, ktorá zjavne zlyháva.

viac

Slovakman magazin, 1/2015, 26.1.2015

Miro Remo: Ak máš dobrý nápad na film, tak to musí byť ešte 2x tak dobré, aby z toho bol dobrý film. Mám to vyskúšané.

Miro Remo pochádza z obce Ladce, kde absolvoval základnú školu. Horko-ťažko vyštudoval gymnázium v Považskej Bystrici. Hneď ako ho prijali na réžiu dokumentárneho filmu na VŠMU, zanechal štúdium mechatroniky na aférami zmietanej Trenčianskej univerzite. Film študoval v ateliéri Vlada Balca na VŠMU, kde i momentálne ďalej pôsobí. Je držiteľom viac ako 40 ocenení z medzinárodných filmových festivalov. Jeho doposiaľ najúspešnejším filmom je jednoznačne portrét jeho strýka a jeho matky, s názvom Arsy-Versy, ktorý je vôbec najúspešnejším slovenským filmom, čo sa počtu...

viac

FILM.SK č.12/2014, 7.12.2014

Slovenskí filmoví vedci a kritici hodnotia slovenské celovečerné filmy druhého polroku 2014. Comeback vyhral.

V roku 2009 sme sa v redakcii Film.sk rozhodli v spolupráci s renomovanými slovenskými filmovými vedcami, historikmi, kritikmi a publicistami reflektovať slovenské filmy aj inak ako len vo forme recenzií či iných článkov. Vtedy sme po prvýkrát zverejnili tabuľku bodovania slovenských celovečerných filmov, ktoré mali v príslušnom roku premiéru v kinách.

viac

Pravda.sk, 17.10.2014

Recenzia: Tragikomédia prevýchovy očami filmára

Comeback je návrat. Návrat do života alebo len ďalšie kolo po obvode bludného kruhu, z ktorého sa nedá vystúpiť? Hrdinami (ak ich tak možno označiť) nového dokumentu Mira Rema sú dvaja trestanci recidivisti.

viac

Správy od 21 do 25 z 44

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie