Komentáre SME.sk, Katarzia, 4.9.2016

O čom svedčí Cooltúra

Poetika Mira Rema pre mňa bola vždy extraordinárnym úkazom slovenskej dokumentaristiky. Vizualita domáceho absurdistanu v kombinácii s Mirovým charakteristickým obrazovým videním v jeho filme Cooltúra vo mne opäť vyvoláva hrdosť na domácu tvorbu.

viac

Dennik N, Miloš Krekovič, 16.8.2016

Cooltúra bude len pre mladých

Dokument na kolesách prinesie autorské slovenské dokumenty študentom stredných a vysokých škôl.

viac

režisér Miro Remo a hudobník Braňo Jóbus
Aktuality.sk, Matej Sotník, 11.7.2016

Na tomto festivale sa opijete aj na triezvo - Film Vrbovský veter

Kontroverzný slovenský dokumentarista Miro Remo dnes zadarmo sprístupnil svoj film o festivale Vrbovské vetry, ktorý založil a organizuje nekonvenčný hudobník Branislav Jobus. Už túto sobotu odštartuje a oslávi desať rokov od svojho vzniku.

viac

Cooltura, réžia Miro Remo
BLOG DENNÍK N - Martin Poliačik, 20.2.2016

Rytmus, urobte veľkú vec!

Miro Remo je podľa mňa jedným z najväčších talentov súčasnej filmárskej omladiny. Nakrútil film Cooltúra, ktorý nekompromisne a veľmi zblízka ukazuje zákulisie slovenského „kultúrneho“ života – od estrád Martina Jakubca k Ficovým predvolebným mítingom, od majstrovstiev V4 v kopaní hrobu až po Miss akejsi motoristickej akcie, kde moderátor povzbudzuje chlapov k pokrikom „Ukáž p**u!“ na dievčence v spodnom prádle zoradené na javisku. Včera Miro film pustil prvým tridsiatim divákom a mal som tú česť byť jedným z nich. Ten film by mal byť podľa mňa už zajtra v...

viac

Aktuality.sk, 2.2.2016

Nakrútil film o nekultúrnom Slovensku, Rytmus v ňom vystupovať nechce

Režisér Miro Remo zatiaľ nevie, či sa pustí do boja proti viacerým „hrdinom” svojho nového dokumentu. Má názov Cooltúra a tak silnú výpovednú hodnotu, že by rozhodne stálo za to, aby sa dostal do kín. To však nejde bez citeľnej podpory médií a verejnosti.

viac

Správy od 16 do 20 z 44

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie