25fps.cz, Jana Bébarová, 12.12.2016

Kterak slovenská cool túra zasáhla Moravu

REFLEXE: Cooltúra (režie: Miro Remo, 2016) – JANA BÉBAROVÁ. Slovenský dokument o slovenské (ne)kultuře jsem poprvé – paradoxně – viděla v Makedonii. Byl konec října (októbra) a v potemnělé učebně filmové školy v Ohridu nás tehdy sedělo pár filmových vědců (z valné většiny Slováci). O existenci filmu Mira Rema, který už od začátku roku budil na Slovensku rozruch, jsem do té doby nevěděla. Nicméně po vyslechnutí konferenčního příspěvku Martina Palúcha, který se slovenským dokumentem programově zaobírá, a v němž se Remově Cooltúře věnoval a následně nám jako bonus...

viac

Film.sk, Marek Urban, 4.12.2016

Richard Müller: Nespoznateľný?

Písať o filme, ktorý je označený za „dokumentárny“, založený na „skutočných udalostiach“ alebo skrátka inšpirovaný „realitou“, je vždy o to väčšia výzva, o čo viac sa film zaoberá udalosťami, ktoré sú spoločensky pálčivé, dôležité alebo jednoducho zaujímavé. Depresia Richarda Müllera bude pre istú skupinu ľudí nepochybne pálčivá a dôležitá (dekonštrukcia reprezentácie Müllera ako populárnej ikony, manžela, milenca, otca, no takisto dekonštrukcia reprezentácie depresie ako sociálneho a ešte stále nie úplne odtabuizovaného fenoménu) a pre istú skupinu ľudí bude...

viac

Aktuality.sk, Matej Sotník, 21.11.2016

Nie je pravda, že film o Richardovi Müllerovi je beznádejný

Do kín prišiel dokument o Richardovi Müllerovi s názvom Nespoznaný. Že Müller pustil filmárov tak blízko, len podčiarkuje veľkosť jeho osobnosti, povedal autor filmov Cooltúra či Comeback.

viac

Hudba.sk, Ivan Straka, 18.11.2016

Úspech, sláva a boj: Film Nespoznaný je viac než len príbeh jedného umelca

Dokument Richard Müller: Nespoznaný je od 17. novembra v slovenských kinách. Okamžite po premiére, ktorá prebehla deň predtým, vyvolal v hudobnej brandži množstvo diskusií aj spomienok na dobu, ktorá bola úplne iná, ako je tá dnešná. Nielen preto možno hovoriť o jednom z najlepších dokumentov, aké u nás vznikli.

viac

Denník N, Miloš Krekovič, 20.11.2016

Reakcia na blog Michala Kaščáka

Časť rozhovoru reagujúca na obvinenie Michala Kaščáka uverejnená v DenníkuN pod názvom: "Režisér filmu o Müllerovi: Takú guráž nemá žiadna naša celebrita." Dokumentarista MIRO REMO o tom, prečo je Richard Müller najotvorenejšou domácou celebritou, ako to bolo s únikom filmu Cooltúra na internet a čo vraví na názory, že je trápnym pozérom, ktorý sa hrá na cenzúru umenia.

viac

Správy od 6 do 10 z 44

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie