So Swan Bride na Balkán. Robiť film!

Jedna dodávka, sedem koncertov a tri krajiny na divokom Balkáne, to je turné ako si predstavuje pätica z The Swan Bride. Už desiateho marca vyrážajú muzikanti spolu s úspešným režisérom Mirom Remom na okružnú jazdu po štátoch na juhovýchode.


Originálna formácia, ktorá sa doma prezentovala ako zástanca anglicky spievanej kombinácie post-punku, surf rocku, či rockabilly, nikdy nemala záujem prispôsobiť sa a ísť tradičnou cestou. Dôkazom, že sa jej ideológia nezmenila je aj cesta na juhovýchod od našich hraníc.

The Swan Bride majú v koncertnom kalendári najbližšie napísané mestá Bukuresť, Sofia, Novy Sad, či Transylvániu a sami tvrdia, že hrať na Balkáne je výzva. „Pýtajú sa nás, prečo sme sa rozhodli hrať v tých končinách. Máme veľmi pozitívne referencie na koncerty napríklad v Rumunsku. Kluby fungujú iným spôsobom ako u nás, všetko je to otvorenejšie, dostupnejšie aj pre začínajúce kapely, alebo menej známe kapely zo zahraničia. Hrali tam mnohé britské formácie, čo k nám nikdy neprišli. Jednoducho to tam  žije.“

Ďalším dôvodom je fakt, že práve koncertmi mimo Slovenska si hudobníci najlepšie overia samotnú silu svojej muziky a takéto turné ich môže posunúť do sfér, kam by sa za neustáleho koncertovania na tých istých miestach nedostali. „Je iné, keď hrávaš po kluboch, kde ťa ľudia poznajú a chodia na tvoje koncerty už tretí rok a je iné, keď máš možnosť osloviť niekoho nového len silou svojej muziky.“ Na záver však priznávajú, že za týmto turné možno hľadať aj túžbu po divokom road tripe a dobrodružstve, ktoré ich určite neminie.

Ku kapele sa na balkánske koncerty pridá Miro Remo, úspešný režisér, ktorého snímka Arsy-Versy sa aktuálne pýši dvadsiatimi siedmymi oceneniami z celého sveta. Zaznamenať cestu slovenských muzikantov na východ považuje za príležitosť, ktorú si nemôže nechať ujsť.

Zoznam koncertov:

10.03. Cluj Napoca – Gambrinus pub
11.03. Vaslui – Rocambole
13.03. Iasi – Hand Club
15.03. Bukuresť – Control Club
16.03. Sofia – koncert v Národnom Bulharskom rádiu
18.03. Novy Sad – CK13
19.03. Timisoara – Daos Club

Autor: Katarína Šamajová