22.4.2017

Nehanebnej Cooltúre sa darí na Balkáne

Po všetkých ostrých tuzemských vyjadreniach na adresu nehanebnej Cooltúry je zaujímavé sledovať ako COOLTÚRA pôsobí v iných krajinách. V Záhrebe ju festivaloví selektori umiestnili do sekcie HAPPYDOX, v Belehrade do sekcie FEELGOOD MOVIE a vo švajčiarskom Berne chceli diváci, aby som im po tak fascinujúcej krajine robil turistického sprievodcu. Ponúkali aj možnosť založenia cestovky. Fungujúce Švajčiarsko ich už nudí. Myslím, že by sa rýchlo zobudili po pár týždňoch tu u nás doma.


COOLTÚRA sa začiatkom marca 2017 predstavila chorvátskym divákom vo svojej svetovej premiére na festivale ZagrebDox v sekcií HappyDox. Ako už bolo spomínané, je zaujímavé, že mimo Slovenska, kde snímka vytvorila dva navzájom nekompatibilné, miestami nevraživé názorové tábory, je film prijímaný s úsmevom na perách. Tunajšie publikum potvrdilo, že podobnými kultúrnymi javmi si prechádza aj súčasné Chorvátsko. Tiež majú svojich politikov, babky demokratky, nezávislých raperov, TV show, seriály... "Často nezostáva iné, len sa ironicky zasmiať nad hlúposťou, ktorá nás obklopuje." - reagovala diváčka po projekcii.

Štipľavá diskusia o filme sa vedie aj medzi užívateľmi na stránkach Česko-Slovenskej filmovej databázy: Opens external link in new windowhttp://www.csfd.cz/film/344179-cooltura/

COOLTÚRA sa 10.5.2017 o 18:30 predstaví divákom v srbskom Belehrade v tomto priestore Múzea juhoslovnaskej kinotéky v rámci festivalu BELDOCS. Zaradená je do sekcie FEELGOOD MOVIE.  
 
Coolture, Beograd, Beldocs festival

Cooltúra má od tohto týždňa trailer aj teaser v angličtine. Anglické titulky je potrebné zapnúť v menu Youtube prehrávača.

Viac info o filme, článkoch, či komentároch nájdete tu: Opens external link in new windowhttp://www.miroremo.sk/filmy/cooltura/