Filmový muzikant Dávid Kollár

Keď nájde režisér kameramana vidiaceho veci rovnakým okom, je to paráda. Keď kameraman prináša režisérovi nové pohľady, je to tak ako to má byť, začína sa tvoriť. Podobne je tomu aj v prípade ostatných profesií. Často sa však zabúda na autorskú hudbu vo filme. Miro Remo a Dávid Kollár, ďalší talent z východu, vytvorili tím. Ich prvým spoločným počinom bude film z prostredia najťažšej väznice na Slovensku, z Ilavy, Comeback.

viac

Ľubomír Remo

Ľubomír Remo prvýkrát v živote vystavuje svojich Netopierov

Ľubomír Remo, hlavný hrdina z filmu Arsy-Versy / film si môžete stiahnúť v sekcii filmy/Arsy-Versy/download / vystavuje v Galérii Enter na Panenskej ulici 32 v Bratislave. Expozíciu pod názvom Archív Patagonium nájdete denne od pondelka do štvrtka v čase od 16:00 do 19:00 do 9. januára 2011.

viac

44 festivalov, 27 cien, Arsy-Versy

Takto pred rokom sa skončili posledné práce na Arsy-Versy. Prekladateľka Anna Kareninová načasovala a skontrolovala anglické titulky, s ktorými mi pomohla Carmen Šepetka a Rasťo Kret, Rišo Chomo vyexportoval prvé kópie určené pre festivaly v štúdiu 727. A potom to už išlo. Je čas bilancovať. Kliknutím prejdete na prehľad festivalových predstavení a ocenení ARSY-VERSY od októbra 2009. Veríme, že ešte nejaké pribudnú. Film sa najbližšie predstaví v Taliansku, Kanade, Nemecku, Iráne, vo Francúzsku a v Bratislave ako aj v ostatných kútoch Slovenska v rámci putovnej...

viac

Envirofilm 2-krát ocenil Arsy-Versy

14. mája skončil v Banskej Bystrici a pridruženým festivalových mestách 16. ročník enviromentálneho filmového festivalu ENVIROFILM 2010. S potešením môžme konštatovať, že Arsy-Versy si odnieslo dve ceny. Cenu riaditeľa festivalu za najlepší slovenský film a cenu za voľnú tvorbu a filmy pre deti a mládež. Film ocenil aj anglický filmový festival Brain Wash, ktorý sa konal v Londýne.

viac

ARSY-VERSY, winner of Zlinsky pes 2010 film festival

Pes pozná svojho víťaza, je ním ARSY-VERSY

Absolútnym víťazom aktuálneho ročníka Medzinárodného filmového festivalu študentských filmov Zlínsky pes 2010 sa stal dokumentárny film ARSY-VERSY režiséra Mira Rema z bratislavskej VŠMU. V konkurencií študentských filmov z vyšegrádskeho priestoru porazil zahraničné i domáce zlínske školy. Okrem hlavnej ceny pre najlepší film si ARSY-VERSY odniesol aj ocenenie pre najlepší dokumentárny film Vyšegrádu. Film má na konte už 16 cien z domácich i medzinárodných filmových festivalov.

viac

Správy od 26 do 30 z 35

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie