Tibor Huszár, Paríž.

Tibora Huszára som stretol prvýkrát na svadbe olašských cigánov v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Volal vtedy môjmu ročníkovému vedúcemu Vladovi Balcovi, aby poslal nejakého študenta čo by zosnímal svadbu kamerou. A tak som sa ocitol medzi cigánmi. 100 cigánov v jednom trojizbáku som vtedy videl prvýkrát. Rýchlo som pochopil, že Tibor Huszár bude veľmi zaujímavá persóna.

viac

Brano Jobus (vytvoril Miro Remo)

Môj prvý videoklip

Na Facebook mi píše Braňo Jóbus: "Mirenku, urobme klip!". "Dobre teda" - povedal som si aj keď som nikdy predtým nič podobného nerobil. A tak sa aj sobotu 10 marca 2012 o 11:00 stalo. Prvý môj videoklip k songu PALLO MILLO VELLA UMYVALLA od Karpatských chrbátov. A to sme len z Braňuškom začali.

viac

Hodina deťom

Keď som dávnejšie dostal ponuku urobiť jeden z dielov pre benefičný večer Hodiny deťom, potešil som sa. Už to, že ma oslovili bola pre mňa česť. Zahrieval ma pocit, že som sa dostal tam, kde som sa dostať chcel, medzi etablovaných slovenských dokumentaristov.

viac

Miro Remo st. a Lubomir Remo na dvore domu v Ladoch

Osmičkári všetkých zemí spojte sa!

Na svet prišiel nový dvadsaťšesť minútový dokument o filmových amatéroch zoskupených v amatérskom filmovom krúžku v Ladcoch koncom sedemdesiatych rokov. Filmový klub založil môj otec Miro Remo st. spolu s hŕstkou nadšencov z neďalekého okolia ale i samotnej dediny Ladce v miestnom kulturáku, v ktorom pracovala moja mama. Osmičkári sú jednou z dvanástich častí dokumentárneho cyklu Konzervy času, pôvodného projektu Rodinné archívy režiséra Mareka Šulíka, ktorý ma s producentom Mišom Hlavačkom oslovil. Veľmi rád som túto 8 milimetrovú tému zrežíroval. :).

viac

So Swan Bride na Balkán. Robiť film!

Jedna dodávka, sedem koncertov a tri krajiny na divokom Balkáne, to je turné ako si predstavuje pätica z The Swan Bride. Už desiateho marca vyrážajú muzikanti spolu s úspešným režisérom Mirom Remom na okružnú jazdu po štátoch na juhovýchode.

viac

Správy od 21 do 25 z 35

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie