22.4.2017

Nehanebnej Cooltúre sa darí na Balkáne

Po všetkých ostrých tuzemských vyjadreniach na adresu nehanebnej Cooltúry je zaujímavé sledovať ako COOLTÚRA pôsobí v iných krajinách. V Záhrebe ju festivaloví selektori umiestnili do sekcie HAPPYDOX, v Belehrade do sekcie FEELGOOD MOVIE a vo švajčiarskom Berne chceli diváci, aby som im po tak fascinujúcej krajine robil turistického sprievodcu. Ponúkali aj možnosť založenia cestovky. Fungujúce Švajčiarsko ich už nudí. Myslím, že by sa rýchlo zobudili po pár týždňoch tu u nás doma.

viac

17.4.2017

Cooltúra zdarma pre všetky školy na svete

Film Cooltúra je zadarmo dostupný pre všetkých učiteľov a ich študentov. Podmienkou je premietanie výhradne na akademickej pôde a predloženie dokladu učiteľa /ITIC/. Na základe identifikácie získa učiteľ oprávnenie prezentovať film v rámci vyučovacieho procesu.

viac

8.1.2017

Dokument na kolesách s Cooltúrou zažil nečakaný úspech. Aký bude rok 2017?

Osvetový projekt alternatívnej distribúcie slovenských autorských dokumentárnych filmov a mediálneho vzdelávania Dokument na kolesách, , vďaka ktorému bolo možné prezentovať Cooltúru na školách, bilancuje pilotný polrok. Zároveň poodkrýva, s čím príde v roku 2017.

viac

25.11.2016

Prvé premietanie Cooltúry videlo cez 300 ľudí. Kde všade sa dá vidieť?

V pondelok 3. októbra 2016 započala oficiálna alternatívna distribúcia filmu Cooltúra na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy muzických umení v Bratislave. Stalo sa tak vďaka distribučnej platforme pedagógov Ateliéru dokumentárnej tvorby s názvom Dokument na kolesách.

viac

27.9.2016

Investigatívna režisérka Zuzana Piussi tiež podporila Cooltúru

Zuzana Piussi v krátkom videošote hovorila o potrebe podpory spoločensky kritických filmov. Rada Cooltúru podporila. Tá je do veľkej miery inšpirovaná práve jej filmami.

viac

Správy od 6 do 10 z 35

Predošlé

1

2

3

4

5

6

7

Ďalšie